wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia z drewna szybko się psują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten odmiana płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz